TRAF OPINIE

opinie bukmachera traf

Jednym z podmiotów, który oferuje w Polsce możliwość zawierania zakładów wzajemnych, jest Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. Za tą marką stoi bardzo duża grupa kapitałowa Totalizatora Sportowego, co automatycznie legitymizuje markę w oczach klientów i podnosi jej autorytet. Spółka aktywnie działa już od 2010 roku, od kiedy to zajmuje się dystrybucja zakładów na wyścigi i gonitwy konne, które organizowane są przez trzy największe ośrodki w Polsce, w tym warszawski Służewiec, wrocławska Partynika oraz sopocki hipodrom. Traf opinie ma bardzo zróżnicowane, a jego oferta skierowana jest przede wszystkim do pasjonatów i specjalistów w zakresie wyścigów konnych. 

W 2018 roku firma otrzymała zezwolenie Ministra Finansów na prowadzenie działalności i przyjmowanie zakładów wzajemnych w przestrzeni online. Obecnie mara obecna jest zarówno w punktach stacjonarnych (już ponad 30) w największych polskich ośrodkach miejskich jak i w przestrzeni online, a zakłady można zawierać bezpośrednio przez stronę bukmachera trafonline.pl.

Traf Opinie – oferta zakładów

Opinia o bukmacherze Traf musi oczywiście uwzględnić również to, jak szeroką ofertę zaproponował on graczom. To, co od razu się rzuca w oczy to monotematyczność, ponieważ w przypadku bukmachera Traf klienci mogą liczyć tylko na możliwość obstawiania wyścigów konnych w Polsce oraz z kilku innych europejskich państwach. Ograniczona oferta tylko do wyścigów konnych sprawia, że podmiot ten trafia do bardzo wąskiego grona odbiorców i bez trudu można określić, że działa w danej niszy. Jeżeli skupimy się tylko na wyścigach konnych, to oferta Traf jest bezkonkurencyjna, jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkich polskich bukmacherów. Traf recenzje w tym zakresie ma bardzo dobre, jednak średnia ocen znacznie spada, gdy rozmawiamy z osobami, które chciałyby również obstawiać inne dyscypliny sportowe. 

Ograniczenie oferty tylko do wyścigów konnych, niezależnie od tego jak jest ona rozbudowana, to z naszej strony spory minus. W ten sposób bukmacher nie wykorzystuje drzemiącego w rynku potencjału, ponieważ fanów wyścigów konnych oraz specjalistów w tej dziedzinie w Polsce wcale nie ma tak wielu. Jednocześnie taka oferta sprawia, że cały czas pojawiają się nowi fani tej dyscypliny sportu, którzy poniekąd odkrywają ją właśnie dzięki bukmacherowi Traf. Jeżeli jednak sprawdzimy traf opinie forum, to wśród aktywnych graczy wielosportowych, opinie o Traf są bardzo słabe. Od samego początku w Traf postawiono na konkretną grupę docelową oraz specyfikę prowadzenia działalności w obszarze zakładów wzajemnych i wciąż zachowana jest tu konsekwencja. O ile gonitwy konne możemy znaleźć również w ofercie innych bukmacherów, to polskie wyścigi ma tylko Traf. 

Spis treści

  1. Traf Opinie – oferta zakładów
  2. Traf opinie – sporty wirtualne
  3. Jak wyglądają kursy w Traf?
  4. Traf opinie – bonusy i promocje 
  5. Jak Traf wypada w przestrzeni online?
  6. Traf opinie – rejestracja
  7. Z jakich metod płatności możemy skorzystać?
  8. Obsługa klienta w Traf – opinie graczy

Traf opinie – sporty wirtualne

Obecnie w ofercie bukmachera Traf nie znajdziemy sportów wirtualnych, co na pewno jest minusem. W tym wypadku postawiono tylko na klasyczne wyścigi konne, a aż prosi się o to, by w ramach urozmaicenia oferty zaproponować graczom również zakłady na wirtualne gonitwy. Według nas miałoby to rację bytu i mogłoby przyciągnąć do bukmachera nowych klientów, którzy nie do końca interesują się wyścigami konnymi w realnym świecie. Traf opinie graczy w tym zakresie ma negatywne, ponieważ wciąż jest tu potencjał do zmian. Jeżeli traf opinie ekspertów śledzi, to być może z czasem do jego oferty zostaną wprowadzone, tak lubiane przez graczy, sporty wirtualne. 

Jak wyglądają kursy w Traf?

W przypadku bukmachera Traf i analizy kursów na jego zdarzenia, bardzo ważne jest zrozumienie specyfiki wyścigów konnych. Wielu graczy w pierwszym kontakcie z marką i jej ofertą może czuć się lekko zagubionych, ponieważ spotkają się z zupełnie nową nomenklaturą oraz typami, o których wcześniej mogli nie słyszeć. Opinie Traf ma takie, że zanim zaczniemy grać, warto dokładnie zapoznać się z tym, jak to robić oraz co oznaczają określone typy. Oczywiście w tych realiach dużo łatwiej będzie odnaleźć się pasjonatom wyścigów konnych, którzy na co dzień operują danym słownictwem oraz znają możliwe warianty zakończenia wyścigu. Jeżeli chodzi o same kursy, bardzo trudno odnieść się do konkurencyjnych bukmacherów ze względu na niszę, w której działa bukmacher. Mimo wszystko doświadczeni gracze narzekają na to, że w przypadku bukmachera Traf pobiera on za wysoką prowizję. To sprawia, że Traf recenzje o swoich kursach również ma bardzo mieszane. 

Traf opinie – bonusy i promocje 

Bukmacherzy przyzwyczaili nas do tego, że zarówno lojalnym klientom oraz nowym graczom, proponują ciekawe bonusy powitalne jak i cykliczne promocje. Jest to związane z tym, że rynek zakładów wzajemnych należy do jednych z najbardziej konkurencyjnych rynków w Polsce, gdzie każdy podmiot musi walczyć o uwagę klienta. Atrakcyjne z poziomu gracza promocje i bonusy często przesądzają o tym, że klient korzysta z oferty danego bukmachera. Jeżeli ktoś liczy na wysokie profity i bonusy to w przypadku Traf, opinie graczy muszą być negatywne. Wszystko dlatego, że bukmacher zdecydował się na bardzo ciekawy i trochę nie zrozumiały krok, ponieważ nie proponuje żadnych dodatków.

W ofercie Traf nie ma czegoś takiego jak bonusy powitalne, cashback, czy też promocje cykliczne. Z naszej perspektywy musi mieć to wpływ na zainteresowanie marką i wiele osób, finalnie zdecyduje się na skorzystanie z konkurencyjnych ofert. Jeżeli sprawdzimy Traf opinie forum bukmacherskie, to są one zbieżne z naszymi odczuciami. Czytaj więcej traf kod promocyjny.

Jak Traf wypada w przestrzeni online?

Tak jak już wspomnieliśmy, Traf posiada zarówno punkty stacjonarne, których jest już ponad 30 w całej Polsce, jak i licencję na przyjmowanie zakładów wzajemnych w internecie. W ramach tej ostatniej powstała strona trafonline.pl, na której możemy zapoznać się nie tylko z historią bukmachera oraz możliwościami, które oferuje. Na stronie internetowej możemy również postawić swoje pierwsze typy. Już na pierwszy rzut oka widać, że strona internetowa bukmachera Traf jest zrobiona w wersji minimalistycznej, można by rzec nawet, że ubogiej. Mało funkcji oraz kilka zakładek do przeklikania to wszystko, co oferuje bukmacher. W przypadku Traf, opinie ekspertów o ich stronie internetowej są zgodne. Serwis posiada podstawowe funkcje, a jedyny dodatkowy atut to możliwość oglądania gonitw na żywo w opcji streamingu. 

Traf online opinie ma bardzo średnie. Dlaczego? Poza podstawową stroną internetową bukmacher ten nie posiada aplikacji mobilnej, co w obecnych czasach wydaje się być obowiązkiem. W ten sposób Traf mocno ogranicza sobie pole manewru i automatycznie zamyka się na młodsze grono odbiorców, które jest przyzwyczajone do tego, że z poziomu smartfona można zrobić naprawdę wiele. Zdania graczy są zgodne, wydaje im się, że bukmacher skończył już pracę nad rozwojem swojej oferty i kanałów online, więc możliwe, że aplikacja nie powstanie. To bardzo duży minus. Jeżeli weźmiemy uwagę Traf online, opinie muszą być sceptyczne. Zastanawiamy się, czy przedstawiciele Traf wyciągną wnioski z tych głosów klientów i coś z tym zrobią. 

Traf opinie – rejestracja

Sam proces rejestracyjny w Traf nie jest bardzo skomplikowany, jednak może być czasochłonny. Bukmacher nie oferuje opcji szybkiej rejestracji, więc od razu musimy dopełnić wszystkich formalności. W związku z tym w momencie rejestracji musimy wypełnić aż trzy formularze. Z jednej strony w ten sposób wydłuża się cały proces, a z drugiej strony załatwienie wszystkich formalności od razu, zaoszczędzi nam sporo czasu w przyszłości. Analizując to, jak przebiega ten proces w Traf, nie widzimy jakiś dużych wad i minusów, względem propozycji konkurentów. Traf opinie w temacie rejestracji zbiera pozytywne. 

Z jakich metod płatności możemy skorzystać?

Podobnie jak strona internetowa, tak i również zaproponowane przez bukmachera metody płatności wyglądają dość ubogo w porównaniu z konkurencją. Możemy skorzystać między innymi z BLIKa, podpięcia karty, szybkich przelewów, czy tradycyjnego przelewu online. Mimo skromnej liczby opcji powinniśmy poradzić sobie z wpłatą depozytu i dość szybko przejść do pierwszych zakładów. Opinie o bukmacherze Traf poruszają również aspekt wypłat środków. Tu mamy do czynienia tylko z przelewem tradycyjnym, a cala procedura może potrwać nawet do 7 dni roboczych. Jest to zdecydowanie na minus i warto to podkreślić. Traf opinie co do metod płatności ma mieszane, z przewagą tych negatywnych jeżeli chodzi o procedurę wypłat z konta. 

Obsługa klienta w Trafopinie graczy

Na doświadczenia klienta i odbiór danej marki, bardzo duży wpływ ma jakość obsługi klienta. Jak to wygląda w Traf i czy jest to porównywalne ze standardami konkurencyjnych firm? Tu również nie ma zbyt wielu powodów do optymizmu. Z jednej strony bukmacher Traf posiada rozbudowany moduł FAQ, gdzie we własnym zakresie klienci mogą poszukać odpowiedzi na interesujące ich kwestie. Z drugiej strony umożliwiono również kontakt mailowy i telefoniczny na infolinię. Jeszcze innym sposobem może być skorzystanie z formularza kontaktowego, który jest dostępny na stronie.

To, czego zdecydowanie brakuje i co jest raczej standardem u nowoczesnych bukmacherów, to czat na żywo z konsultantem. Z naszej perspektywy jest to element niezbędny, jeżeli bukmacherowi zależy na utrzymaniu klientów oraz sprawieniu, że będą mieć dobre doświadczenia z marką. W związku z tym Traf opinie tu również musi mieć mieszane. Z jednej strony kontakt z marką jest możliwy, a z drugiej strony brakuje tego najważniejszego, czyli interakcji pisanej z konsultantem w czasie rzeczywistym. To zdecydowanie jest do poprawy, o ile grupa kapitałowa Totalizatora Sportowego myśli jeszcze o udoskonalaniu swojej marki zakładów wzajemnych na wyścigi konne. 

Traf Opinie – podsumowanie

Z naszej strony mamy bardzo mieszane odczucia, co do bukmachera Traf. Tak naprawdę bardzo trudno tą markę zestawić z innymi graczami, którzy funkcjonują na tym rynku. To, co może budzić ciekawość i zdecydowanie jest czymś nowym, to skupienie się na jednej dyscyplinie sportowej i to stosunkowo niszowej. To może być plusem, jeżeli marka nie planuje mocno się rozwijać, a swoją ofertę chce kierować do małego grona określonych odbiorców. Oczywiście to małe grono jest mocno subiektywne i nazywamy je tak dlatego, że inni bukmacherzy komunikują do znacznie większej liczby potencjalnych klientów. Brak bonusów powitalnych, ciekawych promocji i wysokich kursów również mogą działać zniechęcająco i powodować, że marka zdobywa mniej klientów, niż zakłada. 

Z drugiej strony jednak, bukmacher Traf ma wszystko czego potrzebuje, by stać się liderem zakładów wzajemnych na wyścigi konne i to na lata. Z naszej perspektywy już jest tym liderem, ale wiemy też, że konkurencyjni bukmacherzy nie mają wysoko w priorytetach rywalizacji z Traf właśnie na tym polu. Po zasięgnięciu języka w gronie graczy i ekspertów wiemy, że w Traf jest jeszcze sporo do poprawy. Brak aplikacji mobilnej i mało funkcjonalna strona internetowa to tylko pierwsze przykłady z brzegu. Warto również popracować nad obsługą klienta oraz wdrożeniem do oferty czegoś, co zachęci młodsze pokolenie do sprawdzenia, czym właściwie jest Traf i o co chodzi w wyścigach konnych. Kto wiem, może czymś takim byłyby sporty wirtualne? Z naszej strony nie wróżymy marce dynamicznego rozwoju. Spokojnie powinna ustabilizować ona swoją mocną pozycję w gronie fanów wyścigów konnych i zakładamy, że oferta Traf będzie szła właśnie w tym kierunku. 

FAQ – pytania i odpowiedzi

Czy bukmacher Traf opinie graczy sprawdza na bieżąco?

Jak widać tak, ponieważ Traf od niedawna prowadzi działalność online. Do tej pory można było typować wyścigi konne tylko w punktach naziemnych.

Jakie opinie Traf otrzymuje na temat bonusów powitalnych?

Niestety właściciele nie podjęli żadnych kroków do wprowadzenia promocji dla nowych graczy. W związku z tym próżno szukać pozytywnych opinii o Traf na ten temat.