FORTUNA OPINIE

opinie bukmachera fortuna

Zakłady bukmacherskie Fortuna cieszą się jedną z największych popularności wśród typerów. Badania rynku wskazują, że w Fortunie gra co trzecia osoba. Ta statystyka mówi wiele o tym, jak silną pozycję ma Fortuna na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Jest to jeden z najstarszych i drugi co do popularności podmiot w naszym kraju. Licencję Ministerstwa Finansów właściciele uzyskali 23 stycznia 2012 roku, a jej numer to S.C./12/7251/10/WKC/11-12/5565. Przedsiębiorstwo cechuje działalność na dwóch frontach. Gracze mogą bez problemu obstawiać na oficjalnej stronie internetowej oraz w ponad 400 punktach stacjonarnych rozmieszczonych na terenie całego kraju. Wśród graczy zaufanie wzbudzają przede wszystkim akcje sponsorskie. Fortuna od dłuższego czasu jest partnerem 1. Ligi polskiej, Pucharu Polski w piłce nożnej, gali KSW oraz HIGH League. Ponadto logo bukmachera zobaczymy na koszulkach Legii Warszawa i RKS Radomiaka Radom. Skąd bierze się sukces Fortuny? Sprawdziliśmy to i teraz prezentujemy naszą recenzję oraz opinie Fortuna innych użytkowników.

Fortuna opinie o stronie internetowej

Nasze analizowanie całej oferty bukmachera zaczynamy od strony internetowej. W tej kategorii Fortuna wypada naprawdę dobrze. Na pierwszy rzut oka widać, że osoby odpowiedzialne za design i interfejs znają się na rzeczy. Najprawdopodobniej większość detali została zaczerpnięta od zagranicznych firm, które działając globalnie, widzą, jak stworzyć profesjonalny serwis dla mniej lub bardziej zaawansowanych graczy. Dominuje szata graficzna w kolorze żółto-czarnym. Podział strony nie różni się niczym szczególnym. Przeważnie wszyscy legalni bukmacherzy stosują ten sam układ. Na środku strony pojawiają się slajdy z ciekawymi promocjami i najważniejszymi atrybutami bukmachera. Świetnym rozwiązaniem jest brak konieczności samodzielnego przewijania banerów. Przedstawiane są one po kolei w równomiernym czasie. Obok slajdów z bonusami po prawej stronie znajduje się lista zapowiedzi najważniejszych ligowych spotkań. Rzadko się zdarza, aby firma bukmacherska sama od siebie tworzyła analizy dostępne dla wszystkich graczy. U góry ekranu na żółtym pasku widnieje kilka istotnych zakładek:

Wracając do pierwszej zakładki, po lewej stronie znajdują się polecane rozgrywki, a poniżej cała lista dostępnych dyscyplin wraz z filtrem oferty według kursów i czasu. Fortuna opinie na temat serwisu internetowego uzyskuje jak najbardziej pozytywne. Strona jest przejrzysta i intuicyjna oraz zawiera wszystkie niezbędne zakładki.

Spis treści

 1. Fortuna opinie o stronie internetowej
 2. Oferta przedmeczowa – opinie Fortuna
 3. Jakie są opinie o Fortunie – zakłady na żywo
 4. E-Sport – świetne opinie Fortuny
 5. Sporty Wirtualne
 6. Fortuna opinie – Bet On Games
 7. Fortuna – rejestracja i weryfikacja konta
 8. Fortuna bukmacher opinie – Bonus powitalny od drugiej wpłaty

Oferta przedmeczowa – opinie Fortuna

Jeden z najlepszych bukmacherów w Polsce rzecz jasna posiada bardzo szeroką i rozbudowaną ofertę przedmeczową. Wśród oferowanych sportów znajdziemy ponad 30 kategorii, a są to m.in. piłka nożna, koszykówka, hokej na lodzie, siatkówka, piłka ręczna, tenis ziemny, tenis stołowy, futbol amerykański, baseball, krykiet, sporty motorowe, sporty walki, futsal, golf, rzutki, snooker, rugby, sporty zimowe. Sprawdziliśmy eFortuna opinie na różnych forach i grupach bukmacherskich. Wszędzie gracze zachwalają bukmachera pod względem niszowych dyscyplin i lig. Rzadko się zdarza, aby była możliwość obstawiania 2 ligi rumuńskiej lub ligi zambijskiej. Dodatkowo Fortuna jako nieliczny bukmacher na rynku oferuje niższe klasy rozgrywkowe w najpopularniejszych państwach. W Polsce możemy typować do 4 ligi włącznie, a w Anglii nawet do 6! Niestety sporym minusem jest limit stawek na takie rozgrywki. Warto również zauważyć, że nie można łączyć meczów live z typami przedmeczowymi.

Jakie są opinie o Fortunie – zakłady na żywo

Jeśli szukasz dobrego bukmachera z ofertą live, to opinie Fortuna podkreślają, że lepszego nie znajdziesz. Można tutaj typować kilka dyscyplin sportowych, a oferta często znacząco przewyższa konkurencyjne serwisy. Wchodząc w zakładkę „Zakłady Live”, po lewej stronie ukazane są wszystkie dostępne sporty i liczba zdarzeń w czasie rzeczywistym. Dodatkowo na górze możemy wybrać czy chcemy widzieć pojedynki rozgrywane w tym momencie, czy dopiero do 1h lub jutro. U góry znajduje się także suwak, dzięki któremu można filtrować spotkania według transmisji. Po wejściu w szczegółowy widok starcia po prawej stronie otrzymujemy 3 rodzaje widoków. Pierwszy z nich to transmisja online, która jest nadawana tylko dla zalogowanych osób.

Druga opcja to popularny match-tracker. Przedstawia on przebieg meczu na miniaturowym boisku lub korcie. Na ekranie pojawiają się najważniejsze sytuacje, dzięki czemu nie musimy mieć obrazu wideo, aby wiedzieć co się aktualnie dzieje. Trzeci widok to statystyki. W tej kategorii poza szczegółowymi danymi na temat meczu dostajemy także pojedynki bezpośrednie, tabele, składy i oś czasu, która działa jak tekstowa relacja na livescorze. Fortuna udostępnia 8 dyscyplin sportowych i około 30 rozgrywek, które możemy oglądać, posiadając aktywne konto, minimalny depozyt na koncie, a także zawarty przynajmniej jeden zakład w ciągu tygodnia.

E-Sport – świetne opinie Fortuny

Niegdyś Fortuna była sponsorem polskiej drużyny e-sportowej AGO Esports. Współpraca wygasła, ale firma nie zrezygnowała z oferty na tego typu rozgrywki. Daleko jej do czołówki, ale znaleźć tutaj można takie tytuły jak: CS:GO, League of Legends, Dota 2, Overwatch, King of Glory, Rainbow Six i Starcraft 2. Niestety Fortuna bukmacher opinie graczy komputerowych nie traktuje na poważnie. Gdyby tak było, to na pewno oferta byłaby znacznie bardziej rozbudowana. Co prawda wszystkie dostępne gry podzielone są na najpopularniejsze i niszowe turnieje, ale liczba rynków zdarzeń „woła o pomstę do nieba”. W tym aspekcie musimy Fortunie dać surową ocenę.

Sporty Wirtualne

W dzisiejszych czasach graczom nie wystarczają już tylko wydarzenia stricte sportowe. W branży bukmacherskiej liczy się zadowolenie klienta i możliwość typowania praktycznie 24/7. Na pewno taką opcję dają sporty wirtualne. Do wyboru mamy pięć dyscyplin:

Fortuna korzysta z własnego systemu, co jest wyjątkiem na naszym rynku. Wszystkie wizualizacje są pokazywane w dobrej jakości i z unikalnym polskim komentarzem! Niestety kolejny raz Fortuna opinie nie są zbyt przychylne. Ma to związek z ilością zdarzeń. Jest ona wręcz żałosna w porównaniu z innymi serwisami jak, chociażby eWinner, czy forBET. W piłce nożnej do wyboru mamy tylko pięć selekcji:

Sytuacja nie jest wcale lepsza w innych rozgrywkach generowanych komputerowo.

Fortuna opinie – Bet On Games

Jakiś czas temu bukmacherzy zaczęli wdrążać do swojej oferty gry karciane. Jak dobrze wiemy, od wprowadzenia nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku wszelka gra w nielegalnych kasynach jest zabroniona. W związku z tym gracze nie mają szans na zabawę np. w pokerze czy blackjacku, grając za prawdziwe pieniądze. Firmy bukmacherskie w Polsce wpadły na pomysł wprowadzenia systemu, który omijałby te obostrzenia i był zgodny z prawem. W zakładce Bet On Games znajdziemy trzy rodzaje gier: poker, baccarat i dragon&tiger. Stoły zarządzane są przez krupierki, które porozumiewają się w języku angielskim. Nie jest to jednak dużą przeszkodą, ponieważ na ekranie znajdują się wszystkie najważniejsze informacje na temat rozdania. Poker to tradycyjna odmiana Texas Hold’em. Celem gry jest wytypowanie pozycji, która stworzy najwyższy układ pokera z kart własnych i wspólnych.

Można typować układy pokerowe i zakłady specjalne. Gra toczy się przez 4 rundy, a w każdej są trzy rodzaje zakładów (główne, kombinacje oraz kolory i barwy). Baccarat to symulowana gra, w której celem jest uzbieranie łącznej liczby punktów zbliżonej do wartości 9. W przypadku jednakowej sumy oczek gra kończy się rezultatem remisowym. Tym razem potyczka trwa zaledwie jedną rundę. Ostatnim typem jest Dragon&Tiger, czyli wojna. Symulacja rozgrywana jest ośmioma taliami kart. Celem jest uzyskanie wyższej pozycji. Po obstawieniu zakładów jedna karta zostaje rozdana na pozycję smoka (dragon), a druga na pole tygrysa (tiger). Wygrywa strona, która uzyskała starszą kartę. Nasze eFortuna opinie pod tym względem jak najbardziej zasługują na ocenę 5.

Fortuna – rejestracja i weryfikacja konta

W dzisiejszych czasach firmy bukmacherskie starają się wykorzystać wszystkie możliwości, aby skrócić czas tworzenia konta. Bez wątpienia Fortuna sprostała zadaniu, wprowadzając szybką rejestrację, która tworzy konto tymczasowe. Uprawnia ono do zawierania zakładów i korzystania ze wszystkich bonusów powitalnych i okresowych. Jedynymi ograniczeniami są:

Aby zarejestrować konto w Fortunie, wystarczy, że przejdziesz jednoetapowy formularz rejestracyjny. Na początek wejdź na oficjalną stronę bukmachera Fortuna i kliknij w prawym górnym rogu zakładkę „Rejestracja”. Automatycznie zostaniesz przeniesiony do podstrony, na której wymagane będzie podanie podstawowych danych jak:

Na koniec należy wybrać źródło dochodów, potwierdzić pełnoletność i ewentualne zatwierdzić zgody marketingowe. Warto zaznaczyć, że podczas rejestracji można skorzystać ze specjalnego kodu promocyjnego o treści „TYPERVIP”. Gwarantuje on dodatkowe środki przy bonusie powitalnym. Czytaj więcej o kod promocyjny Fortuna.

Wszystko potwierdzamy przyciskiem „Zarejestruj”. Od tej pory nasze konto tymczasowe będzie aktywne przez 28 dni. Po upływie tego czasu musimy je przekształcić na stałe za pomocą skanu dokumentu tożsamości. Jest jednak druga opcja. Fortuna opinie zauważają, że firma jako jedyna na rynku wprowadziła weryfikację za pomocą narzędzia mojeID. To umożliwia uniknięcie konieczności wysyłania skanu lub zdjęcia dowodu osobistego. Usługa korzysta z kilku najważniejszych banków w Polsce. Uwierzytelnianie odbywa się poprzez logowanie do systemu bankowości internetowej. Podsumowując, rejestracja w Fortunie jest bardzo szybka i intuicyjna. Nie ma tu kilku etapów, tak jak ma to miejsce u konkurencyjnych serwisów. Wszystko dostajemy na jednej stronie. To sprawia, że opinie Fortuna przyznają jej za rejestrację ocenę 5.

Fortuna bukmacher opinie – Bonus powitalny od drugiej wpłaty

Oferta powitalna dla nowych użytkowników to bardzo ważny element, który często przesądza o wyborze serwisu, na którym będziemy typować wydarzenia sportowe i nie tylko. Fortuna bukmacher opinie czerpie z różnych źródeł, dzięki czemu ma pojęcie, jakie bonusy są najbardziej pożądane. Promocja powitalna składa się z trzech części.

Pierwsza to bonus od drugiego depozytu do 2100 zł – Opinie o bukmacherze Fortuna są wynikiem chłodnej refleksji graczy na temat oferty, ale przede wszystkim promocji. Na wstępie otrzymujemy bonus od drugiego depozytu do kwoty 2100 zł tylko z kodem promocyjnym „TYPERVIP”. Bonus ten należy do jednych z najwyższych na rynku (przewyższa go tylko Totalbet i LVBet). Firma gwarantuje podwojenie depozytu. Aby go otrzymać, musimy wpłacić pieniądze za pomocą jednej z metod płatności. Po zaakceptowaniu promocji w ciągu 3 dni od rejestracji mamy na dokonanie przelewu 5 dni.

Po otrzymaniu środków bonusowych na obrót mamy zaledwie 14 dni. Przetransportowanie pieniędzy na konto depozytowe następuje w dwóch krokach. Na początku musimy dokonać obrotu o wartości 20% drugiego depozytu (maksymalnie 400 zł). Następnie przeprowadzamy obrót kwotą stanowiącą równowartość 80% drugiej wpłaty. Robimy to 4-krotnie na kuponach o kursie łącznym nie mniejszym niż 1.80. Niestety eFortuna opinie podkreślają, że warunki wypłaty środków bonusowych są bardzo ciężkie i ryzykowne. Nie mamy możliwości obracania samym bonusem, tylko całą wpłaconą kasą.

Cashback do 600 PLN

Z kodem promocyjnym „TYPERVIP” otrzymujemy jeden z większych zakładów bez ryzyka na rynku. Zakład bez ryzyka Fortuna opinie przekazują istotne informacje, że tym razem zasady są bardzo proste. Stawiamy pierwszy kupon, a w przypadku porażki dostajemy 100% zwrot środków. To jeden z niewielu bonusów, który pozwala graczom na odważniejsze stawianie. Nie ma wymogów co do kursów i liczby zdarzeń na kuponie. Jedyny warunek po otrzymaniu zwrotu to 1-krotny obrót po dowolnym kursie. W skład promocji nie wliczają się zakłady z kategorii wirtualne sporty, Bet On Games, Hit Dnia, Ekspert+ i Superoferta. Wszystkie wydarzenia na kuponie muszą być rozliczone w terminie 30 dni od czasu zawarcia zakładu.

Bonus bez depozytu Fortuna o wartości 20 PLN

Ostatnią częścią promocji jest bonus bez depozytu. Fortuna opinie potwierdzają, że jest to jeden z nielicznych bukmacherów, który w swojej ofercie przygotował dla nowych użytkowników darmowe pieniądze na grę. Za rejestrację i użycie naszego kodu promocyjnego otrzymujemy 2800 punktów FKP. Można je wymienić na freebet o wartości 20 zł. Nie ma specjalnych warunków co do obstawianych zakładów za darmowe środki. Jest tylko jeden wymóg co do obrotu wygranymi. Należy dokonać tylko 1-krotnego obrotu po dowolnym kursie.

Dowiedz się więcej: bonus bez depozytu Fortuna.

Pozostałe promocje tymczasowe dla stałych klientów

eFortuna opinie – Aplikacja mobilna

We współczesnym świecie zakładów wzajemnych nie mogło zabraknąć urządzeń mobilnych. Te dają graczom dostęp do obstawiania i sprawdzania kuponów niezależnie od pory dnia i miejsca, w którym się znajdują. To fantastyczne udogodnienie, a aplikacja mobilna Fortuny spełnia najwyższe wymogi. Opinie ekspertów Fortuna jednogłośnie chwalą firmę za system, który funkcjonuje bez zarzutu. Nie ma mowy o lagach, czy braku płynności. Gracz dostaje dostęp do pełnej oferty, match-trackera i transmisji na żywo. Fortuna opinie chwalą także funkcję Touch ID, system cashout i skaner kuponów. Aplikacja jest w pełni kompatybilna z systemem Android i iOS. Można ją bez problemu pobrać bezpośrednio ze strony internetowej bukmachera lub App Stora.

Dodatkowo przydatna jest opcja powiadomień push, które pojawiają się na wyświetlaczu urządzenia bez konieczności wchodzenia za każdym razem do aplikacji. Warto również wspomnieć o szybkich zakładach po przytrzymaniu interesującego nas kursu. W tym wypadku Fortuna bukmacher opinie otrzymuje od nas bardzo wysokie. Jest to zdecydowanie najlepsza aplikacja na rynku!

Metody płatności

Według opinii o bukmacherze Fortuna najsłabszym ogniwem są metody płatności. Ubolewamy przede wszystkim nad brakiem tak popularnego systemu, jak Przelewy24 lub Dotpay. Tak wielkiemu konsorcjum nie przystoi olewać graczy, którzy przecież bardzo chętnie chcą wpłacać pieniądze. Depozyt możemy zrealizować za pomocą:

 1. Bliku,
 2. Tpay,
 3. PayU,
 4. Kart płatniczych VISA/Mastercard,
 5. Punktu stacjonarnego.

Kolejnym rażącym błędem jest brak wprowadzenia, chociażby jednego portfela elektronicznego, jak Skrill i Neteller. Wpłaty są księgowane online, ale niestety zależą one wyłącznie od pracy banku. W przypadku wypłat również nie jest kolorowo. Te realizowane są maksymalnie do godziny 12:00. Na plus minimalna wypłata, która wynosi 1 grosz, a także maksymalna o wartości nawet 601 000 PLN.

Obsługa Klienta – Opinie Fortuna

W dzisiejszych czasach obsługa klienta jest bardzo ważna dla nowych klientów, którzy chcąc zarejestrować konto lub korzystać ze wszystkich funkcji często napotykają pewne problemy. Fortuna korzysta ze sprawdzonej metody, jaką jest formularz kontaktowy. Można go znaleźć na dole strony w prawym dolnym rogu zaraz obok kategorii „Pomoc”. W formularzu konieczne jest doprecyzowanie przedmiotu zgłoszenia. To skutkuje zmniejszeniem czasu na odpowiedź ze strony konsultanta, który od razu wie, na czym polega problem. W ankiecie wypełniamy nasze dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail, login i numer klienta). Następnie wyznaczamy temat wiadomości i wpisujemy jej treść. Ważne, aby zawrzeć jak najwięcej istotnych informacji. Innym bardzo przydatnym narzędziem jest FAQ. Innymi słowy, są to najczęstsze pytania i odpowiedzi. Fortuna opinie wskazują na pełen profesjonalizm. Po wejściu w FAQ na górze mamy dostęp do wielu zakładek, a są to:

Prawdopodobnie znajdziemy tutaj wszystkie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a trzeba przyznać, że Fortuna przyłożyła się do tego, dzięki czemu pracownicy mają mniej pracy.

Fortuna opinie – Podsumowanie

Fortuna jako pierwszy bukmacher w Polsce zaczął oferować zakłady przez Internet. To spowodowało, że jego popularność znacząco wzrosła i na ten moment jest to druga siła na polskim rynku bukmacherskim. Dorównuje jej tylko STS. Oferta Fortuny według opinii graczy jest jedną z najlepszych. Znajdziemy tutaj najważniejsze dyscypliny oraz niespotykane nigdzie indziej niskie klasy rozgrywkowe. Jest to prawdziwy raj dla fanów wyszukiwania wysokich kursów i value betów. To samo można powiedzieć o zakładach na żywo. Dopracowany match-tracker, spora liczba rynków zdarzeń i transmisje na żywo to tylko kilka opcji, które należy wymienić w tej kategorii. Narzekać na nudę nie będą również typujący sporty wirtualne i gry karciane. Tutaj jednak trzeba zaznaczyć, że eFortuna opinie są bardzo nieprzychylne na temat ilości zdarzeń w wirtualach.

Podpisujemy się pod tym i mamy nadzieję, że w przyszłości właściciele poczynią krok naprzód i zwiększą różnorodność typów. Jeśli jesteś nowym graczem i szukasz bukmachera typowo pod promocje, to trafiłeś w 10. Bonus na start składa się z aż 3 rodzajów. Zakład bez ryzyka Fortuna opinie akcentują w sposób bardzo przychylny. Jest to jeden z największych cashbacków na rynku, który dodatkowo wymaga tylko 1-krotnego obrotu! W kontekście minusów i wad można się przyczepić do małej liczby metod płatności i braku systemu Przelewy24 i Dotpay. Ponadto wadą jest brak opcji łączenia zakładów live z przedmeczowymi. Reasumując, nasze opinie o bukmacherze Fortuna w tej recenzji są jak najbardziej pozytywne. Całościowa ocena to 4.5/5.

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy bukmacher Fortuna jest legalny?

Tak, firma posiada dwie licencje na prowadzenie działalności online i stacjonarnie.

Jakie Fortuna uzyskuje opinie wśród graczy?

Naszym zdaniem bardzo dobre. Ciężko znaleźć znaczące uchybienia w ofercie. Firma posiada znakomitą liczbę rynków zdarzeń, transmisje na żywo, gry karciane, świetny bonus powitalny i program lojalnościowy.

Jaki jest kod promocyjny Fortuna?

Podczas rejestracji konta wpisz kod promocyjny „TYPERVIP” i ciesz się dodatkowymi środkami w bonusie powitalnym.

Czy Fortuna posiada aplikację mobilną?

Jak najbardziej. Firma w tym aspekcie jest liderem na rynku. Aplikację można pobrać na systemy Android i iOS.

Jak dokonać wpłaty na konto gracza?

U bukmachera Fortuna możemy skorzystać z kilku metod płatności, a są to: Blik, Tpay, PayU, VISA, Mastercard i depozyt w punkcie stacjonarnym. Minimalna wpłata wynosi 1 zł, a maksymalna 100 000.