Legalny bukmacher Traf

legalny bukmacher traf

Bukmacher Traf obecny jest na rynku polskim już od 2010 roku, choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Swoją ofertę przedstawił większej liczbie osób dopiero w 2019 roku, kiedy to uruchomiony został serwis online bukmachera. Do tej pory spółka funkcjonowała przede wszystkim w ramach punktów naziemnych, które umieszczone były przy największych torach wyścigów konnych w Polsce oraz w innych dużych miastach. Wiele osób zastanawia się nad tym jak działa Traf. Legalny bukmacher, czy jednak coś powinno budzić wątpliwości? Takie rozmyślania nie są czymś nowym i nie mogą dziwić, zwłaszcza w sytuacji, gdy co chwila na polskim rynku pojawia się oferta nielegalnych bukmacherów, a gracze, którzy obstawiają w nich swoje zakłady, narażeni są na dotkliwe konsekwencje prawne i finansowe. 

Legalne zakłady bukmacherskie Traf

Tu warto wszystkich uspokoić, ponieważ do grona oficjalnych buków w Polsce zalicza się Traf. Legalny bukmacher w Polsce musi spełnić szereg wymogów formalnych i strukturalnych, aby móc ubiegać się o pozwolenie na zawieranie zakładów wzajemnych. Od 2010 roku spółka ta posiadała prawa do organizowania zakładów wzajemnych w punktach stacjonarnych, a w 2018 roku otrzymała oficjalne pozwolenie od Ministerstwa Finansów na zawieranie takich zakładów również w przestrzeni online. Efektem tego było powstanie strony internetowej bukmachera, która oficjalną premierę miała pod koniec lipca 2019 roku. Od tego czasu oferta bukmachera dostępna jest znacznie szerszej grupie odbiorców, a marka otrzymała tytuł Traf legalny bukmacher online. Dzięki temu marka może postawić na szerszą ekspansję i nie jest ograniczona tylko do klientów swoich punktów stacjonarnych. 

Spis treści

  1. Legalne zakłady bukmacherskie Traf
  2. Czy bukmacher Traf na pewno jest legalny?
  3. Czy legalny bukmacher Traf musiał ubiegać się o licencję?
  4. Charakterystyka legalnego bukmachera Traf
  5. Legalny bukmacher Traf – brak bonusów dla graczy
  6. Legalny bukmacher Traf – rejestracja w serwisie
  7. Metody płatności u bukmachera Traf
  8. Podsumowanie

Czy bukmacher Traf na pewno jest legalny?

 Jak najbardziej Traf legalny bukmacher może działać w Polsce, a potwierdza to szereg zapisów. Przede wszystkim warto zapoznać się z pełną nazwą firmy, czyli Traf-Zakłady Wzajemne Sp. z o. o. Ta spółka bezpośrednio powiązana jest z jedną z bardziej majętnych spółek Skarbu Państwa, czyli z Totalizatorem Sportowym. Firma bukmacherska została zarejestrowana oficjalnie w Warszawie i posiada siedzibę przy ulicy Kijowskiej 1. Ponadto legalność funkcjonowania firmy na rynku polskim potwierdza szereg numerów ewidencyjnych, które bez trudu znajdziemy na oficjalnej stronie bukmachera oraz w wyciągach urzędniczych. Mowa tu o numerze z Krajowego Rejestru Sądowego 0000358998, numerze NIP: 1132805190 oraz numerze REGON: 142435268. To indywidualne numery, które przypisywane są firmom w trakcie ich rejestracji oraz również potwierdzają legalność funkcjonowania w Polsce. Posiada je również Traf legalny bukmacher w Polsce. 

Osoby, które chcą sprawdzić licencję, którą bukmacher dostał od Ministerstwa Finansów, również nie powinny mieć z tym problemu. Każda firma, która oferuje zakłady wzajemne na terytorium Polski lub w przestrzeni online i skierowana jest do polskiego odbiorcy, musi posiadać takie zezwolenie. To na działanie w internecie, oficjalnie nadano marce 30 listopada 2018 roku. Później trochę ponad rok zajęło marce przygotowanie się do oficjalnego startu zarówno pod kątem organizacyjnym jak i stworzenia dedykowanego serwisu z zakładami. Numer indywidualnej licencji w przypadku bukmachera Traf to PS4.6831.3.2018. Taki numer posiada licencja Ministerstwa Finansów, na mocy której działa Traf legalny bukmacher online. 

Czy legalny bukmacher Traf musiał ubiegać się o licencję?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, dlaczego marka Traf, które kapitałowo powiązana jest z Totalizatorem Sportowym, musiała ubiegać się o licencję na zawieranie zakładów wzajemnych z klientami. Przecież sam Totalizator Sportowy to monopolista na rynku polskim jeżeli chodzi o oferowanie określonej gamy gier hazardowych. Po prostu nie znajdziemy ich nigdzie indziej, a powiązanie z Totalizatorem marki Traf mogłoby sugerować, że tu również wszystko będzie w porządku. Musimy podkreślić, że Traf jest powiązany ze spółką Skarbu Państwa, jednak jest zupełnie nową spółką, z własnym zarządem i polityką, dlatego wymogiem stało się ubieganie przedstawicieli Traf o uzyskanie licencji z Ministerstwa Finansów.

Tylko w ten sposób mogli oni zalegalizować swoją działalność. Od tego czasu na rynku online oficjalnie działa Traf legalny bukmacher i wszystko jest w doskonałym porządku, również pod względem formalności i niezbędnych zgód. W trakcie ubiegania się o legalizację swojego działania, marka Traf, tak jak inni bukmacherzy, musiała spełnić szereg wymogów narzuconych odgórnie przez odpowiednią komórkę w Ministerstwie. 

Charakterystyka legalnego bukmachera Traf

Określiliśmy już to, że w gronie bukmacherów w Polsce działa również Traf legalny bukmacher online. Warto zastanowić się nad tym, czym właściwie się on charakteryzuje. Przede wszystkim zwraca uwagę oferta tylko jednej dyscypliny sportowej. Pod tym kątem Traf legalny bukmacher w Polsce jest jedynym podmiotem, który poszedł w tym kierunku. Wszyscy inni bukmacherzy postawili na bardzo rozbudowaną ofertę, w której możemy znaleźć nawet ponad 30 różnych dyscyplin sportowych. W Traf znajdziemy tylko jedną, ale za to jest ona zdecydowanie najbardziej rozbudowana na polskim rynku w tym sporcie. 

Korzenie bukmachera Traf sięgają warszawskiego toru wyścigowego Służewiec, gdzie od 2010 przyjmowane są zakłady na rozstrzygnięcia wyścigów konnych. W ślad za tym powstał bukmacher online, który oferuje już nie tylko zakłady na najważniejsze wyścigi konne w Warszawie, Sopocie oraz Wrocławiu, ale również szeroką ofertę zakładów na wyścigi konne rozgrywane w Europie, głównie we Francji. To zdecydowany wyróżnik marki na polskim rynku. Wąska oferta może sugerować, że Traf trafia z nią do nielicznej grupy odbiorców, jednak w Polsce jest coraz więcej fanów wyścigów konnych oraz ludzi, którzy czują się dobrze w ich obstawianiu.

Wyjście do przestrzeni online sprawiło, że obstawianie wyścigów konnych jest teraz dostępne dla każdego, już bez względu na jego lokalizację. Dodatkowym atutem tej marki jest możliwość oglądania wyścigów konnych w trybie na żywo bezpośrednio na stronie internetowej. Do minusów możemy zaliczyć brak aplikacji mobilnej, ale być może analitycy bukmachera Traf w tym momencie stwierdzili, że grono odbiorców tego nie wymaga. Kto wie, może Traf legalny bukmacher wkrótce to zmieni. 

Legalny bukmacher Traf – brak bonusów dla graczy

Traf legalny bukmacher w Polsce wydaje się nie mieć konkurencji. Choć istnieje już wiele podmiotów oferujących zawieranie zakładów wzajemnych, to żaden z nich nie posiada dedykowanej oferty na gonitwy konne. Wychodząc z tego założenia, przedstawiciele Traf stwierdzili, że nie będą dodatkowo zachęcać graczy do rejestracji poprzez oferowanie ich atrakcyjnych bonusów. W przypadku Traf ich nie znajdziemy. Jeżeli spojrzymy na to w szerszej perspektywie, to może to wydawać się rzeczywiście dziwne, ponieważ inni bukmacherzy na polskim rynku aż prześcigają się w tym, jak duże i jak atrakcyjne bonusy i promocje ciągłe przygotują dla graczy.

Od tego w dużej mierze zależy to, czy klienci zdecydują się na ich usługi, czy jednak skorzystają z oferty innych podmiotów. Inaczej jednak jest w Traf. Legalny bukmacher online według nas powinien przygotować paczkę dedykowanych graczom bonusów, nawet jeżeli działa w tak wąskiej niszy jak wyścigi konne. Z jednej strony w ten sposób aktywniej można pozyskać klientów, którzy na co dzień nie interesują się wyścigami konnymi, a z drugiej strony promocje ciągłe pomagają w ich aktywizacji i zachęcają do regularnej gry, dzięki czemu zyski bukmachera rosną. Traf legalny bukmacher mógłby to wprowadzić. Czytaj więcej bonus traf.

Legalny bukmacher Traf – rejestracja w serwisie

Rejestracja w Traf legalny bukmacher online nie odbiega od standardów rynkowych. Sam proces składa się z trzech prostych kroków, w których tworzymy konto, wypełniamy stosowne oświadczenia, określamy własne limity gry oraz potwierdzamy zgodność dokumentów. Po spełnieniu tych wymogów mamy możliwość zawierania pierwszych zakładów na wyścigi konne. Najdłużej może zająć proces weryfikacji poprawności dokumentów, jednak ten punkt spokojnie możemy uzupełnić już w trakcie aktywnego korzystania z serwisu. Nie ma wymogu dostarczenia dokumentów już na etapie rejestracji. Cały proces rejestracyjny jest bardzo intuicyjny i z naszego doświadczenia nie powinien zająć klientom zbyt wiele czasu. 

Metody płatności u bukmachera Traf

W przypadku metod płatności Traf legalny bukmacher w Polsce oferuje klientom dość skromną liczbę opcji. Znajdziemy wśród nich BLIK, podpięcie kart płatniczych, szybki przelew, portfel elektroniczny Masterpass oraz płatności Google Pay. W porównaniu z innymi bukmacherami, którzy działają na rynku polskim, oferta metod płatności jest skromna, ale być może z czasem będzie przez firmę Traf powiększana. Minimalna kwota wpłaty depozytu ustalona została na wysokość 10 złotych, co również jest wyższą opcją niż u innych buków. Sam proces wypłaty zawsze musi zostać zatwierdzony przez dedykowany dział finansowy po stronie Traf, przez co wszystko może wydłużyć się nawet do 7 dni roboczych, co wydaje się być sporym minusem z perspektywy klientów. 

Podsumowanie

Bukmacher Traf zakłady wzajemne działa w Polsce już od wielu lat, a w przestrzeni online obecny jest już trzeci rok. Firma jest w stu procentach legalna, dlatego bez obaw możemy zawierać w niej zakłady oraz rozliczać nasze wygrane. Potwierdzenie legalizacji działalności Traf otrzymaliśmy już na początku tego artykułu, gdzie możecie zapoznać się z danymi rejestrowymi spółki oraz z numerem licencji Ministerstwa Finansów, która jest nadrzędnym dokumentem określającym status marki pozwalającym jej na swobodne zawieranie zakładów wzajemnych w Polsce. Marka obecna jest zarówno w przestrzeni online jak i w punktach stacjonarnych, które rozsiane są po całej Polsce.

Bukmacher specjalizuje się w wyścigach konnych, dzięki czemu trafia do określonej niszy odbiorców, którzy znają się na tym sporcie, ale niewykluczone, że taka oferta bukmachera pomaga również pozyskiwać dla tej dyscypliny sportowej nowych zainteresowanych. Z naszej perspektywy serwis internetowy oraz sama oferta wymagają jeszcze sporych poprawek, ponieważ odbiega to od rynkowych standardów. Czy poszerzanie oferty, budowanie aplikacji mobilnej lub aktualizacja strony internetowej nalezą do priorytetów tej marki? Trudno w tym momencie określić, ale jeżeli coś w tym aspekcie się zmieni to na pewno damy Wam o tym znać. 

FAQ – pytania i odpowiedzi

Czy Traf to legalny bukmacher?

Tak, firma uzyskała licencję 30 listopada 2018.

Czy zakłady bukmacherskie Traf posiadają bonusy powitalne?

Nie, na ten moment właściciele wstrzymali się z wprowadzeniem bonusów na start Traf oraz kodu promocyjnego.