BONUSY POWITALNE NA START BUKMACHERZY

Czym jest bonus powitalny? 

Bonus powitalny u bukmachera jest to oferta promocyjna, która ma być zachętą do gry dla nowych użytkowników. Polega ona na umożliwieniu klientom rozpoczynającym obstawianie u  danego operatora otrzymanie z tego tytułu wyjątkowych profitów, które mają zachęcić go do  pozostania u danego bukmachera na dłużej. Bonus powitalny bukmacher tworzy z myślą o jak  najpełniejszym zadowoleniu graczy. Z tego względu przybierają one różne formy oraz kwoty,  ponieważ każda firma ma swój własny pomysł, grupę docelową czy inną wizję benefitów dla  klientów. 

Spis treści

  1. Czym jest bonus powitalny? 
  2. Do kogo bonus powitalny bukmacher kieruje? 
  3. Jakie korzyści daje bonus powitalny u bukmachera? 
  4. Czy można otrzymać bonus dla nowych klientów kilkukrotnie? 
  5. Czy bonus na start u bukmachera jest darmowy? 
  6. Czy mogę wypłacić bonus powitalny? 
  7. Czy bonus dla nowych klientów jest bezpieczny? 
  8. Bonus na start – rodzaje 

Do kogo bonus powitalny bukmacher kieruje? 

Bonusy powitalne bukmacherzy adresują wyłącznie do nowych klientów, którzy właśnie  zarejestowali się u danej firmy. Stali klienci również co jakiś czas zostają nagradzani za  regularną grę u określonego operatora, jednak są to odrębne rodzaje promocji. Słysząc „bonus  na start”, myślimy tylko i wyłącznie o akcji skierowanej do debiutującego u konkretnego  bukmachera gracza. Czasami, aby ograniczyć możliwość oszustw, bonusy powitalne  bukmacherzy przyznają tylko jednokrotnie na całe gospodarstwo domowe czy adres IP. Należy  więc upewnić się, czy dany bonus powitalny działa na każdego domownika, czy tylko na  jednego z nich. Trzeba także sprawdzić, czy dany bonus na start nie został już wykorzystany  przez kogoś innego i czy na pewno jesteśmy nim objęci. Niekiedy operatorzy dokładają jeszcze  dodatkowe warunki udziału w promocji powitalnej, jak przykładowo wpisanie określonego  kodu promocyjnego czy zaznaczenie okienka przy rejestracji. 

Jakie korzyści daje bonus powitalny u bukmachera? 

Zazwyczaj bonus na start umożliwia nam ograniczenie ryzyka z gry w znacznym stopniu lub  nawet całkowicie do zera. Bonus powitalny bukmacher przyznaje bowiem przede wszystkim  po to, by nowy klient nie zniechęcił się ewentualną przegraną na początku swojej przygody z  obstawianiem. Największy profit z takiej promocji czerpiemy oczywiście my, ponieważ dzięki  temu po utworzeniu konta jesteśmy w stanie wykorzystać bonus powitalny i zdobyć naszą  pierwszą wygraną bez utraty własnych środków lub znacznie ją powiększyć. Niektórzy gracze  rejestrują się u nowego operatora wyłącznie po to, by wykorzystać bonus na start, ponieważ  potrafią one być naprawdę atrakcyjne. 

Czy można otrzymać bonus dla nowych klientów kilkukrotnie? 

Każdy gracz może założyć konto u danego bukmachera wyłącznie raz. Z tego względu należy z  rozsądkiem podejść do tematu rejestracji u konkretnego operatora, aby nie stracić szansy na  wykorzystanie wszystkich najciekawszych elementów oferty powitalnej, bowiem taka okazja  może się już nie powtórzyć. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku klientów, którzy  zarejestrowali się u danego bukmachera przed utworzeniem przez niego ciekawej oferty  powitalnej – niestety taka osoba nie będzie mieć już możliwości wykorzystania jej.

Czy bonus na start u bukmachera jest darmowy? 

Bonus na start praktycznie zawsze jest darmowy. Niekiedy jednak bywa on następstwem  dokonania przez nas depozytu, co dotyczy takich promocji, jak przykładowo podwojenie  pierwszej wpłaty. Nigdy natomiast nie trzeba specjalnie płacić, by otrzymać bonus powitalny.  Jest on zawsze pewnego rodzaju „efektem ubocznym” samego utworzenia konta lub  ewentualnie dokonania wpłaty. Dzięki temu możemy całkowicie za darmo korzystać z okazji,  jaką jest bonus na start u bukmachera. 

Czy mogę wypłacić bonus powitalny? 

Bonus powitalny bukmacher przyznaje po to, by gracz zawarł zakład, a nie w celu wzbogacenia  klienta. Łatwo więc wywnioskować, że nie istnieją takie promocje na start, które  umożliwiałyby przelew środków na nasz rachunek bankowy bez jakichkolwiek warunków.  Zawsze więc wymagany jest obrót bonusu czy innego typu działanie, które zmusi nas do  utworzenia kuponu. Oczywiście bonus na start można wypłacić, lecz dopiero po spełnieniu  określonych przez regulamin tej akcji wymagań. 

Czy bonus dla nowych klientów jest bezpieczny? 

Jeśli korzystamy z usług legalnego bukmachera, możemy być pewni, że oferowany przez niego  bonus powitalny jest całkowicie bezpieczny i zgodny z prawem. Jeżeli jednak atrakcyjną ofertą  dla nowych klientów kusi nas bukmacher, którego nie wskazuje dostępna na stronie  Ministerstwa Finansów lista legalnych operatorów zakładów wzajemnych, musimy powziąć  poważne wątpliwości co do jego uczciwości. Warto więc upewnić się, czy firma, która  proponuje nam określone gratyfikacje za zarejestrowanie się na ich stronie, jest przejrzysta,  aby nie zostać oszukanym. 

Bonus na start – rodzaje 

Istnieje kilka rodzajów bonusów powitalnych, które najczęściej pojawiają się w ofercie  startowej dla nowych klientów. Możemy wyróżnić cztery najpopularniejsze typy takich  promocji. Bonus powitalny bez depozytu bukmacher może rozdawać na start jako akcję  powitalną. Należy on obecnie do najczęściej pojawiających się u polskich operatorów  gratyfikacji dla początkujących graczy. Obok nich znajdziemy również zakłady bez ryzyka oraz  cashbacki, które działają na podobnych zasadach, a główną różnicą jest wymóg obrotu  zwróconymi środkami w przypadku drugiej promocji. Nierzadko powyższym akcjom  towarzyszą także bonusy od pierwszej lub drugiej wpłaty. W kolejnych akapitach opiszemy  każdy bonus powitalny bardziej szczegółowo z uwzględnieniem jego specyfiki, wymogów oraz  różnic pomiędzy nimi u różnych firm. 

Jaki bonus powitalny bez depozytu bukmacher oferuje najczęściej? 

Jeśli chodzi o typ promocji, jaką jest bonus powitalny bez depozytu bukmacher w jej ramach  pozwala nam na obstawianie całkowicie darmowego zakładu za fikcyjne środki, które – przy  pozytywnym rozstrzygnięciu naszego kuponu i spełnieniu warunków obrotu – zostaną 

przeniesione na konto główne. Bonus na start otrzymujemy tuż po rejestracji, bez konieczności  wpłaty własnych środków czy dokonywania jakichkolwiek innych czynności. Zasadniczo  oferowane na rynku bonusy bez depozytu nie są freebetami, czyli darmowymi zakładami, do  których wypłacenia potrzebny jest tylko jednorazowy obrót. Bonus powitalny bez depozytu  bukmacher zazwyczaj obwarowuje koniecznością co najmniej kilkukrotnego obrotu  otrzymanymi przez gracza środkami. Nie jest to jednak nieodzwonym elementem bonusu bez  depozytu – niektóre firmy mogą dopuszczać jego inną formę. Promocje startowe nie są w  żaden sposób unormowane i rynek pozostawia pełną dowolność operatorom, którzy mogą  maksymalnie wykorzystać swoją kreatywność do utworzenia jak najciekawszej oferty. Czytaj dalej Bonusy bez depozytu.

Dla kogo bonus powitalny bez depozytu będzie dobrym wyborem? 

Z reguły bonusy bez depozytu cechują się niewielką kwotą z uwagi na fakt, iż bukmacher nie  czerpie z nich żadnej korzyści finansowej. Musi on bowiem umożliwić graczowi stuprocentowo  darmową grę za określoną kwotę, a w razie wygranej – wypłacić mu pieniądze. Nowy klient nie  pozostawia operatorowi ani złotówki. Z tego powodu taki bonus nie może być zbyt wysoki,  gdyż przestałby być opłacalny dla firmy. Jest to więc dobra opcja przede wszystkim dla  początkujących typerów, którzy chcą nauczyć się obstawiania bez ryzyka utraty własnych  środków, jak i dla osób, które przeważnie grają niewielkimi stawkami. Promocja ta może być  jednak mniej ciekawa dla doświadczonych graczy, którzy posiadają duży kapitał na grę. 

Zakład bez ryzyka najatrakcyjniejszą promocją na rynku? 

Od kilku lat na polskim rynku zakładów wzajemnych zapanowała ogromna moda na zakłady  bez ryzyka, które podbiły serca graczy. Rzadko kiedy pojawiają się one w ofercie dla stałych  klientów, a najbardziej atrakcyjne są te na start. Zakład bez ryzyka opiera się na zwrocie stawki  pierwszego zakładu, jeżeli ten okaże się przegrany, lub pierwszego przegranego zakładu,  nawet jeśli wcześniej uda nam się wygrać pieniądze. Szczególnie ciekawy jest drugi przypadek,  jednak obecnie wśród legalnych w Polsce bukmacherów dominuje pierwsza forma tej  promocji. Operatorzy w regulaminie takiej akcji określają minimalną oraz maksymalną kwotę  zwrotu, a także najczęściej minimalną stawkę, za którą należy zagrać, by zostać objętym  promocją. W razie przegranej otrzymujemy zwrot całości środków lub 88% stawki, ponieważ  potrącony zostaje podatek.  

Bonus bez depozytu a zakład bez ryzyka – różnice 

Promocja ta co prawda wymaga od nas wkładu własnego, jednak odzyskujemy jego miażdżącą  część, co ogranicza ryzyko niemal do zera i pozwala na ryzykowną grę bez konsekwencji. W  odróżnieniu od bonusu bez depozytu, zakład bez ryzyka nie nakłada na graczy wymogu  zawarcia zakładu z określoną liczbą zdarzeń czy wysokością kursu. Korzystniej wypada on także  pod względem wysokości stawki, ponieważ zwykle kwota zwrotu wynosi nawet do kilkuset  złotych, podczas gdy bonusy bez depozytu nie przekraczają nawet 50 złotych. Pod tym  względem ukształtowała się więc wyraźna różnica. Nie znaczy to, że którakolwiek z opcji jest  gorsza, lecz po prostu inna, a my sami musimy rozważyć wszystkie zalety i wady obu promocji,  by wybrać, która będzie dla nas odpowiednia.

Bonus na start u bukmachera w formie cashbacku 

Cashback jest bardzo podobną promocją, co zakład bez ryzyka i opiera się niemal na tym  samym mechanizmie. Również i tutaj bukmacher pozwala nam na zagranie kuponu bez obawy  o utratę środków, ponieważ odzyskujemy całość lub 88% stawki. Dominującą różnicą jest  jednak fakt, iż w przypadku cashbacku środki zwracane są na konto bonusowe. O ile w sytuacji,  gdy warunki obrotu są niskie, promocja ta wciąż pozostaje atrakcyjna, o tyle wysokie warunki  obrotu powodują, iż staje się ona jedynie minimalnym profitem, ponieważ będziemy musieli  liczyć się z faktem, że choć otrzymamy możliwość odzyskania naszych środków, to zadanie to  będzie mocno utrudnione. Niemniej jednak wciąż jest to pewnego rodzaju gratyfikacja,  ponieważ w przypadku klasycznych zakładów nie mamy żadnej możliwości zwrotu środków  przy ich utracie, a w tej sytuacji bukmacher przynajmniej daje nam taką szansę. 

Bonus na start od depozytu – dla kogo będzie to najlepsza opcja? 

Najbardziej okazałe kwotowo, a zarazem najpopularniejsze są bonusy na start od depozytu.  Nierzadko funkcjonują one równolegle w ofercie powitalnej bukmachera obok bonusu bez  depozytu czy też zakładu bez ryzyka. Taki bonus polega na zwielokrotnieniu dokonywanej  przez nas wpłaty poprzez otrzymanie dodatkowej gratyfikacji na nasze konto bonusowe.  Często są to promocje polegające na podwojeniu lub potrojeniu naszej wpłaty. Finalnie  kształtuje się to następująco: jeżeli wpłacamy przykładowo 100 złotych, znajdą się one na  naszym koncie głównym, a konto bonusowe zostanie zasilone dodatkowymi środkami o  wartości, którą określa regulamin promocji.

Jeśli akcja polegałaby na podwojeniu wpłaty, to  bonus wyniósłby tyle samo, co wpłata, a więc w wyżej przytoczonym przykładzie byłoby to  100 złotych. Podobnie jak w przypadku bonusu bez depozytu, w celu obrotu środkami  bonusowymi będziemy musieli spełnić określone wymagania, jednak atrakcyjnym elementem  takiej promocji są jej wysokie kwoty. Jest to więc dobra okazja dla graczy z dużym kapitałem,  którzy dzięki temu mogą go dodatkowo zwiększyć. 

Czym powinien cechować się bonus powitalny u bukmachera? 

Bonus na start musi spełniać określone wymogi, aby był atrakcyjny dla potencjalnych  użytkowników. Bonusy powitalne bukmacherzy tworzą z myślą o zadowoleniu klientów,  dlatego powinni postawić na głęboki i przemyślany research, by przy ustalaniu warunków  promocji uwzględnić realne potrzeby graczy. Przede wszystkim musi to więc być promocja,  która będzie dla nich uczciwa, nie nałoży bardzo wysokich wymogów i pozwoli cieszyć się grą  bez ryzyka lub zwiększeniem dokonanej wpłaty. Poniżej opisaliśmy bardziej szczegółowo  elementy, które musimy wziąć pod uwagę, decydując się na określony bonus powitalny. 

Czy każdy bukmacher ma bonus na start? 

Aktualnie nie ma na rynku zakładów wzajemnych firmy, która nie oferowałaby choćby  prowizorycznego bonusu powitalnego. Tego typu promocje są już standardem i operator,  który nie wdrożyłby takiej akcji, stałby na straconej pozycji w oczach potencjalnych klientów.  Każdy bowiem oczekuje mniejszych lub większych gratyfikacji z tytułu utworzenia konta. Dla  graczy jest to naprawdę doskonała sytuacja, ponieważ mają oni do dyspozycji ponad 

dwadzieścia podmiotów, które walczą o jego względy. Jeżeli więc do tej pory korzystaliśmy z  usług tylko jednej bądź kilku firm, warto rozejrzeć się i przetestować usługi także innych  organizatorów zakładów wzajemnych, a przy okazji wyczerpać profity z promocji startowych. 

Co zrobić, by otrzymać bonus powitalny? 

Bonusy powitalne bukmacherzy z reguły oferują bez żadnych dodatkowych warunków, jednak  sporadycznie zdarza się, iż jesteśmy zmuszeni do zaznaczenia okienka potwierdzają chęć  udziału w takiej promocji lub wpisania określonego kodu promocyjnego. Przeważnie nic więcej  nie jest potrzebne, by otrzymać bonus na start. Zwykle pojawiają się one automatycznie, lecz  w razie jakichkolwiek problemów najlepszym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z  obsługą klienta, który zwykle możliwy jest poprzez czat na żywo lub w formie mailowej.  

Na czym polega obrót u bukmacherów bonusami powitalnymi? 

Obrót bonusem polega na tym, że musimy zawrzeć zakłady za łączną określoną przez  operatora sumę stawek, by przenieść otrzymane pieniądze z bonusu na depozyt. Jeżeli więc  przykładowo obrót jest trzykrotny, oznacza to, że musimy całościowo zawrzeć zakłady za trzy  razy większą kwotę, niż stawka otrzymanego bonusu. Jeżeli więc otrzymamy bonus wynoszący  sto złotych z trzykrotnym obrotem, będziemy musieli zagrać łącznie za 300 złotych. Im wyższy  wymagany obrót, tym więcej razy będziemy musieli zagrać, co oczywiście istotnie zmniejsza  szansę na powodzenie. 

Jaki bonus na start u bukmachera wybrać? 

Decydując się na określony bonus na start, nie powinniśmy zastanawiać się zbyt długo.  Możemy bowiem dowoli rejestrować się u każdego bukmachera, którego oferta nas  zainteresuje, a co za tym idzie -skonsumować wszystkie benefity dla świeżo zarejestrowanych  klientów. Podstawową kwestią jest dostępność promocji powitalnej dla wszystkich klientów,  jednak ze świecą szukać operatorów, którzy utworzyli inne zasady pod tym kątem. Nieco  bardziej skomplikowany pozostaje sam przedmiot, a więc wysokość otrzymywanego bonusu,  warunki jego obrotu czy sam rodzaj. Należy rozważyć także narzuconą liczbę zdarzeń i  wysokość kursów. Kwestie te opiszemy w kolejnych akapitach. 

Czy najwyższa kwota bonusu zawsze jest najlepsza? 

Wysokość oferowanego bonusu to sprawa bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.  Logika wskazuje na to, że im większą kwotę otrzymamy, tym większe korzyści będziemy mogli  z niej czerpać. Okazuje się, że niekoniecznie tak kształtuje się sytuacja. Niekiedy bowiem  bukmacherzy chwalą się świetną promocją startową przykładowo do tysiąca złotych, podczas  gdy otrzymanie tych środków wiąże się z nierealnymi do spełnienia warunkami. Inna firma  może zaoferować znacznie niższą stawkę stu złotych, jednak z zaledwie jednokrotnym  wymogiem obrotu. Choć oczywiście wyższa kwota zawsze jest bardziej imponująca, realne  możliwości jej otrzymania bywają bardzo wygórowane. Należy więc przeanalizować promocję  bardziej szczegółowo, niż skupiając się jedynie na liczbie, która jest eksponowana na  materiałach promocyjnych operatora.

Jakie warunki obrotu bonusem powitalnym są najkorzystniejsze? 

Wysokość obrotu bonusem powitalnym określa sumę środków, za którą łącznie musimy  zagrać, by otrzymać pieniądze. Najbardziej atrakcyjne są oczywiście promocje, które  wymagają od nas tylko jednorazowego obrotu. Jeżeli jednak widzimy, iż regulamin promocji  narzuca na nas konieczność dokonania sześciokrotnego obrotu, musimy mieć na uwadze, iż  będzie to niełatwe zadanie, a szansa na realne otrzymanie jakichkolwiek środków jest  niewielka. Pamiętajmy jednak, iż bukmacher nie wymusza na nas określonej liczby zakładów,  które zawrzemy. Możemy więc zrealizować sześciokrotny obrót poprzez dwa kupony, albo  przez dziesięć. Pozostaje to już do naszego wyboru i możemy podjąć różne taktyki w celu  wypełnienia warunków obrotu w taki sposób, abyśmy byli usatysfakcjonowani. Niezależnie  jednak od tego, jaką metodą zdecydujemy się zrealizować nasz cel, najlepszym wyborem  zawsze będzie bukmacher z jak najniższą wysokością obrotu. 

Liczba zdarzeń na kuponie oraz wysokość kursu 

Elementy, jakimi są liczba zdarzeń i wysokość kursu, poniekąd się wspierają. Im więcej bowiem  zdarzeń na kuponie, tym wyższy jest jego ogólny kurs. Bukmacherzy, narzucając takie warunki,  chcą uniknąć sytuacji, w której klient obraca bonusem po bardzo niskich kursach w singlach,  co pozwala mu na zwiększenie swoich szans na wypłatę środków. Zwykle więc jesteśmy  zmuszeni do zawarcia zakładu, który obejmuje co najmniej kilka zdarzeń, z czego każde z nich  ma określony kurs minimalny, a także kurs łączny ma ograniczoną dolną granicę. U niektórych  bukmacherów sporadycznie określany jest także górny limit, jednak jest to raczej rzadkość. 

Ile czasu mam na obrót bonusem na start? 

Nie zapominajmy, iż bonus powitalny nie przysługuje nam w nieskończoność. Regulamin  każdej tego typu promocji ogranicza czas, w którym musimy dokonać obrotu otrzymaną  kwotą, by przenieść ją na konto główne. Okres ten rozpoczyna się w momencie otrzymania bonusu, a kończy się po upływie określonej liczby godzin lub dni. Standardowo mieści się on  w przedziale od 48 godzin do maksymalnie miesiąca. Rozbieżność jest więc duża, dlatego  należy każdorazowo upewniać się co do warunków tejże promocji u konkretnego bukmachera.  Pamiętajmy, iż u wielu operatorów obrót bonusem kończy się dopiero z rozliczeniem ostatniego zdarzenia na kuponie, co oznacza, iż musi ono zostać zakończone w narzuconym  przez promocję przedziale. Z tego względu nie możemy zwykle obstawić spotkań, które  odbędą się na przykład za miesiąc. Nie jest to odgórnie narzucony warunek, lecz dość popularna praktyka wśród organizatorów  zakładów wzajemnych. Zmusza to graczy do nieustannej czujności, która pozwoli wykorzystać  prawidłowo startową promocję. 

Ranking bonusów powitalnych bukmacherów 

Kwestia oceny oferty powitalnej poszczególnych bukmacherów zawsze zależy od  indywidualnych preferencji danej grupy. Inaczej będzie kształtować się ranking bonusów  powitalnych bukmacherów w oczach klienta, który ma zamiar pozostawiać duże kwoty na  swoim koncie typerskim, a zupełnie odmiennie kształtować się będzie takie porównanie dla 

klienta, który gra niewielkimi stawkami i zależy mu przede wszystkim na ograniczeniu ryzyka.  Aby ocenić, który bukmacher posiada najlepszą ofertę startową, musimy najpierw wybrać  rodzaj bonusu powitalnego, który nas interesuje, a potem zestawić ich kwoty, wymogi  związane z obrotem oraz opinie innych graczy, by móc wskazać tego operatora, który  zainteresuje nas najbardziej. W naszej opinii nie trzeba jednak zanadto trudzić się nad analizą  najlepszego bonusu, ponieważ nic nie wyklucza skorzystania ze wszystkich promocji  dostępnych na rynku. 

Jak aktywować bonus powitalny u bukmachera? 

Zazwyczaj aktywacja bonusu na start następuje całkowicie automatycznie, bez jakiejkolwiek  ingerencji gracza. Jeżeli jednak bonus nie pojawiłby się na naszym koncie, powinniśmy  najpierw zapoznać się dokładnie z regulaminem promocji i upewnić się, czy spełniliśmy  wszystkie jej wymogi. Jeśli wciąż wydaje nam się, iż powinniśmy być objęci promocją, musimy  skontaktować się bezpośrednio z obsługą klienta danej firmy, która powinna wyjaśnić sytuację  i w razie pomyłki przyznać nam bonus startowy. W większości przypadków nie pojawia się  raczej zbyt wiele problemów z tym związanych i możemy z łatwością podejść do próby  wykorzystania promocji z sukcesem. 

Opinie graczy o promocjach powitalnych 

W dobie ogromnej konkurencji na polskim rynku zakładów wzajemnych duże korzyści z tej  sytuacji czerpią klienci. Z uwagi na to, iż przyciągnięcie graczy do siebie jest znacznie  utrudnione, kiedy w naszej branży nie brakuje innych ciekawych firm, każdy operator musi  podejmować liczne działania, które zachęcą typerów do współpracy właśnie z nim. Można  więc zauważyć, że promocje powitalne stają się coraz bardziej atrakcyjne i prokonsumenckie.  Otrzymywane kwoty zwiększają się, warunki obrotu bonusami stają się coraz łatwiejsze do  spełnienia, a sam fakt organizowania takich akcji dla nowo zarejestrowanych jest już obecnie  standardem, którego niewypełnienie znacznie zmniejsza szansę bukmachera na udany debiut.  Klienci są więc zadowoleni z oferowanych promocji powitalnych, jednak oczywiście zawsze  może być jeszcze lepiej, na co liczymy! Sprawdź opinie o bukmacherach.